Patients, Specialists, Technical information

Information about HIPEC in Persian

Iraanse vlag

درمان هایپک

درمان هایپک اساسأ جهت حذف تمام سلول های سرطانی از حفره شکمی از طریق ترکیب جراحی با شیمی درمانی گرمایشی در حفره شکمي انجام مي شود. هدف این درمان بهبود بقای طولانی مدت یا گاهأ علاج قطعي بیمار است. این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و معمولا شش تا هفت ساعت طول می کشد. با این وجود، پروسیجرهای طولانی تری ممکن است نیاز باشد.

      برای چه کسی؟

درمان هایپک در حال حاضر درمان استاندارد در بسیاری کشورها جهت بیماران مبتلا به مزوتلیوم، پسودومیکزوم پریتونئي و بیماران مبتلا به متاستاز صفاقی ایجاد شده از سرطان روده بزرگ و آپانديس می باشد. بعضی مراكز درمان هایپک را برای دیگر ایندیکیشن ها از جمله کنسرهای صفاقی ایجاد شده از سرطان معده و تخمدان نیز پیشنهاد می دهند.

دوره پس از عمل

از آنجا که هایپک یک پروسیجر پیچیده و تهاجمی است، عوارض پس از عمل اغلب اتفاق می افتد. عوارض نسبتا شایع شامل عفونت ریه ها و مثانه، مشکلات ناشی از زخم و عدم توانایی در خوردن و آشامیدن در طول چندین روز یا حتی هفته ها می باشد.

درمان پس از هایپک و نتایج

اگرچه درمان هایپک با هدف درمان قطعي بیمار انجام می شود، اما این را باید دانست که کنسر صفاقی یک بیماری مهاجم است که اغلب حتی پس از درمان موفق هایپک، عود می کند. برای بهبود بیشتر پیامد پس از هایپک، پزشک معالج ممکن است شیمی درمانی سیستمیک اضافی را توصیه کند.

به کجا بروید؟

درمان بیماران کنسر صفاقی، و به طور خاص درمان هایپک، پیچیده است و به یک تیم چند رشته ای باتجربه و متخصص نیازمند است. درمان کنسر صفاقی باید تنها در مراکز با دانش و مهارت لازم جهت دستیابی به نتایج مطلوب جراحی و هم چنین تجویز ایمن شیمی درمانی داخل صفاقی انجام شود. این درمان ها معمولا در بیمارستان های تخصصی با تجربه فراوان در درمان سرطان شکمی انجام می شوند. هیچ ضمانت یا اعتبار جهانی شناخته شده ای برای مراکز هایپک وجود ندارد، بنابراین بیماران بایستی قبل از جستجوی درمان، درباره اعتبار مرکز هایپک به طور دقیق بررسی کنند.